Norma nastavnika stranih jezika u osnovnoj skoli

Norma nastavnika stranih jezika u osnovnoj skoli

Порукаод Ivansita » 20 Авг 2017, 23:59

Moze li neko da mi odgovori kolika je norma nastvanika engleskog jezika u osnovnoj skoli?
Nalazim se u veoma specificnoj situaciji. Radim u osnovnoj skoli, predajem engleski ali samo od I-IV razreda. Tako je odlucila uprava skole i to traje vec punih devet godina. Nikada nisu naveli smislen razlog, izgovaraju se rasporedom casova, posto skola ima podrucna odeljenja u kojima i radim.
Za drugi ciklus angazovan je drugi nastavnik.
Vec nekoliko godina meni racunaju 20 casova neposredne nastave za normu a kolegi 18. To pravdaju time sto nemam pismene zadatke. Smatram da je to neosnovano, i da to nigde u zakonu tako ne pise. A i nisam birala da radim tu gde radim vec su me oni tako rasporedili.
Posto se blizi novi aneks ugovora, zanima me da li postoji neki pravilnik ili clan zakona koji ovo regulise precizno? Nasla sam neki pravilnik iz 2000. godine, koji mi se ne dopada. U to vreme se engleski jezik ucio od III razreda.
Unapred hvala
Ivansita

Поруке: 2
Придружен: 20 Авг 2017, 23:43

Re: Norma nastavnika stranih jezika u osnovnoj skoli

Порукаод Haski » 21 Авг 2017, 15:35

Postovana koleginice,

zelim da Vas obavestim da u Vasoj skoli u ovom slucaju pravilno postupaju. Tacno je to da je norma nastavnika stranih jezika od 5. do 8. razreda 18 casova, a od 1. do 4. razreda 20 casova. Procitao sam Pravilnik u vezi sa tim koji to regulise. Ovo postuju sve skole koje su u mom skolskom okrugu. A da li se to Vama svidja ili ne, to je vec druga stvar. Srdacan pozdrav.
Haski

Поруке: 4
Придружен: 05 Окт 2015, 21:32

Повратак на Школа

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост